Projekt domu Chmurka

Pracownia: Domowe Klimaty
Autor: arch. Jarosław Charkiewicz
Powierzchnia użytkowa: 139.79m2
Cena: 2400.00zł
Pow. użytkowa: 139.79m2 Pow. zabudowy: 112.94m2 Kubatura: 581.91m3 Szer. działki: 20.05m Dług. działki: 20.60m Wys. budynku: 9.36m Kąt nachylenia dachu: 42.00° Rodzaj poddaszaużytkowe Pokoje: 4 Garaż: jest Kominek: jest
  • RZUTY
  • OPIS
  • SYTUACJE
  • ELEWACJE
Projekt bezpretensjonalnego, kompaktowego domu, bardzo funkcjonalnego i cieszącego wzrok ładnymi proporcjami. Od frontu gustowne, centralnie umieszczone wejście z podcieniem, podkreślone lukarną.

Z przeciwnej strony, od ogrodu, długi podcień zapewniający schronienie przed promieniami słońca i deszczem. W bocznej elewacji sympatyczny wykusz z dwuspadowym daszkiem, nadający jej "uśmiechnięty" wygląd.

Parter jest czytelnie podzielony na część mieszkalną i gospodarczą rozdzielone traktem komunikacyjnym z dużym przedsionkiem i holem. Zaletą jest kuchnia posiadająca spiżarnię, jadalnia wysunięta w stronę ogrodu i duży salon połączony z tarasem. Taras wyposażony jest w kominek.

W części gospodarczej znajduje się bardzo przydatne pomieszczenie mieszczące piec grzewczy, ale też mogące służyć jako pralnia, suszarnia i podręczny składzik. Jest stąd również przejście do garażu.

Na poddaszu, cztery obszerne pokoje zapewniają miejsce dla co najmniej pięciu osób. Jest też duża wspólna łazienka.

Inna wersja tego projektu, z drugim miejscem na samochód w garażu: Chmurka II.


Dodatki do projektu:
Prefabrykowana konstrukcja więźby dachowej - projekt
Wentylacja mechaniczna - oferta

dach: dachówka cementowa lub ceramiczna, kąt nachylenia 42°
elewacje: tynk mineralny
strop: żelbetowy monolityczny
ściany: wewnętrzne: murowane

zewnętrzne: murowane dwuwarstwowe