Projekt domu Dandys 2

Pracownia: Domena
Autor: arch.Marcin Michalski
Powierzchnia użytkowa: 156.00m2
Cena: 2300.00zł
Pow. użytkowa: 156.00m2 Pow. zabudowy: 160.00m2 Kubatura: 632.00m3 Szer. działki: 22.00m Dług. działki: 20.00m Wys. budynku: 8.00m Pow. dachu: 284.00m2 Kąt nachylenia dachu: 42.00° Rodzaj poddaszaużytkowe Garaż: dwustan. Kominek: jest
  • RZUTY
  • OPIS
  • SYTUACJE
  • ELEWACJE
Dom z poddaszem użytkowym, przeznaczony dla 4-5-osobowej rodziny.
Na parterze znajduje się przestronny pokój dzienny otwarty na jadalnię oddzieloną barkiem od kuchni. Rozwiązanie funkcjonalne pozwala na wydzielenie ww. pomieszczeń. Wyjście na taras z podcieniem jest możliwe zarówno z jadalni jak i z pokoju dziennego. Na parterze znajduje się spiżarnia, łazienka oraz dodatkowy pokój, a także pomieszczenie gospodarcze, przez które można się dostać do garażu.
Na poddaszu znajdują się trzy sypialnie, łazienka, garderoba oraz wc. . Nad garażem można zaadaptować strych nieużytkowy dostępny bezpośrednio z klatki schodowej na dodatkowe pomieszczenie gospodarcze lub pokój o powierzchni ponad 9m2, natomiast wc można przeznaczyć na suszarnie.
W ramach adaptacji istnieje możliwość powiększenia kuchni z jadalnią i tarasu w podcieniu kosztem dodatkowego pokoju na parterze. 
Dzięki prostym rozwiązaniom konstrukcyjnym i nieskomplikowanej bryle jest on niedrogi w budowie i eksploatacji. Projekt dostępny w lustrzanym odbiciu oraz w wersji z garażem dwustanowiskowym.
 
 

Propozycje rozwiązań materiałowych:

 

 Fundamenty
betonowe
 Ściany zewnętrzne

bloczki z betonu komórkowego (500) - 36 cm

 Ściany wewnętrzne

bloczki sylikatowe - 24 cm, bloczki z betonu komórkowego (600) - 24 cm
działowe - bloczki z betonu komórkowego (500) - 12 cm

 Strop gęstożebrowy Teriva I oraz żelbetowy płytowy monolityczny gr. 24 cm.
 Elewacje tynki strukturalne cementowo-wapienne
 Pokrycie dachu dachówka cementowa zakładkowa
 Konstrukcja dachu tradycyjna drewniana