Projekt domu Gryf

Pracownia: Domowe Klimaty
Autor: arch. Jarosław Charkiewicz
Powierzchnia użytkowa: 98.25m2
Cena: 2200.00zł
Pow. użytkowa: 98.25m2 Pow. zabudowy: 149.42m2 Kubatura: 473.66m3 Szer. działki: 20.69m Dług. działki: 22.89m Wys. budynku: 6.82m Kąt nachylenia dachu: 25.00° Rodzaj poddaszanieużytkowe Pokoje: 3 Garaż: jest Kominek: jest
  • RZUTY
  • OPIS
  • SYTUACJE
  • ELEWACJE
Urokliwy i bezpretensjonalny domek parterowy. Projekty domow parterowych posiadają wiele cenionych i praktycznych zalet. Do najistotniejszych należą: rozplanowanie wszystkich funkcji na jednym poziomie,  bez potrzeby wspinania się po schodach oraz bezpośredni kontakt pomieszczeń z okalającym dom ogrodem.

Polecamy również podobne projekty domów w linii stylistycznej Gryf:


Gryf II - Nieco większa i bogatsza wersja projektu "Gryf".
Gryf IV - Pokrewny stylistycznie projekt komfortowego domu z użytkowym poddaszem.


Duże znaczenie ma też łatwość wykonania, a co za tym idzie stosunkowo niski koszt budowy. Projekt domu "Gryf" posiada te zalety dzięki regularnej, prostej bryle i dwuspadowemu dachowi. Koszty budowy można wydatnie obniżyć przy wykorzystaniu prefabrykowanej więźby dachowej i stropu, a takie miedzy innymi rozwiązania oferujemy w tym projekcie.

Podstawą energooszczędności budynku jest jak najmniej rozczłonkowana, zwarta bryła jaką charakteryzuje się "Gryf".

Układ funkcjonalny domu prezentuje jasny podział na poszczególne strefy. W strefie dziennej mamy obszerny salon z kominkiem i otwartą kuchnią. Strefa wypoczynku nocnego składa się z trzech sypialni i łazienki. Obie strefy oddzielone są komunikacją w postaci hallu wraz z przedsionkiem i częścią gospodarczą. W pomieszczeniu gospodarczym znajduje się piec ogrzewania centralnego oraz pralnia. Jest ono wygodnie połączone z przedsionkiem i garażem.

Zarówno wejćie do domu jak i duży taras posiadają praktyczne podcienia zapewniające osłonę przed słońcem lub deszczem. Zachęcają one do wypoczynku wśród zieleni.

dach: dachówka cementowa lub ceramiczna, kąt nachylenia 25°
elewacje: tynk mineralny
strop: żelbetowy monolityczny
ściany: wewnętrzne: murowane

zewnętrzne: murowane dwuwarstwowe