Projekt domu Horacy

Pracownia: Domowe Klimaty
Autor: arch. Jarosław Charkiewicz
Powierzchnia użytkowa: 154.43m2
Cena: 2400.00zł
Pow. użytkowa: 154.43m2 Pow. zabudowy: 106.28m2 Kubatura: 478.18m3 Szer. działki: 20.00m Dług. działki: 22.25m Wys. budynku: 9.08m Kąt nachylenia dachu: 42.00° Rodzaj poddaszaużytkowe Pokoje: 4 Garaż: jest Kominek: jest
  • RZUTY
  • OPIS
  • SYTUACJE
  • ELEWACJE
Horacy to średniej wielkości parterowy dom z poddaszem użytkowym. Swą bryłą nawiązuje do typowych parterowych bungalowów. Architektura domu to bardzo wyważona i spokojna klasyka. Projekt Horacy to idealny wybór dla 5-6 osobowej rodziny ceniącej prostotę i wygodę.

W projekcie domu Horacy od razu w oczy rzuca się jasny i klarowny podział na część dzienna (parter) i sypialną (poddasze). Zabiegiem tym architekt uzyskał ogromną przestrzeń parteru nie podpartą żadnym słupem. To prawie 70 m2 reprezentacyjnej przestrzeni domu. Do tego dochodzi jeszcze duży, 30 metrowy, całkowicie zadaszony taras. Takie przestrzenie zarezerwowane są z reguły dla bardzo dużych willi, ale właśnie dzięki temu czytelnemu podziałowi udało się uzyskać takie przestrzenie.

Poddasze Horacego to cztery bardzo przytulne sypialnie oraz duża łazienka schowane pod kopertowym dachem. Sypialnie są naprawdę duże a ich dodatkowym atutem jest brak słupów w ich wnętrzach.

Horacy to idealny wybór dla wszystkich lubiących cieszyć się dużymi przestrzeniami, które gwarantuje nam układ wnętrza. To projekt przeznaczony dla tych wszystkich, którym obcowanie z naturą daje wielką frajdę i którym wieczorna herbata na tarasie pozwoli cieszyć się urokami życia we własnych czterech ścianach.

dach: dachówka cementowa lub ceramiczna, kąt nachylenia 42°
elewacje: tynk mineralny
strop: żelbetowy monolityczny
ściany: wewnętrzne: murowane

zewnętrzne: murowane dwuwarstwowe