Projekt domu Imbir bis

Pracownia: Domowe Klimaty
Autor: arch. Jarosław Charkiewicz
Powierzchnia użytkowa: 170.78m2
Cena: 1920.00zł
Pow. użytkowa: 170.78m2 Pow. zabudowy: 138.11m2 Kubatura: 676.53m3 Szer. działki: 22.06m Dług. działki: 19.69m Wys. budynku: 9.05m Kąt nachylenia dachu: 42.00° Rodzaj poddaszaużytkowe Pokoje: 5 Garaż: jest Kominek: jest
  • RZUTY
  • OPIS
  • SYTUACJE
  • ELEWACJE
Imbir to tradycyjny dom z dwuspadowym dachem. Jest to najbardziej klasyczne rozwiązanie optymalnie wykorzystujące powierzchnie poddasza. Imbir to idealny domek dla 4-5 osobowej rodziny ceniącej prostotę i ekonomiczne rozwiązania. To dom o tradycyjnej formie uwspółcześnionej nowoczesnym otwartym wnętrzem.

Projekt domu Imbir powstał z myślą o ludziach lubiących otwarte przestrzenie. Przedsionek domu wprowadza nas do obszernego dobrze doświetlonego wnętrza. Od razu w oczy rzuca się duża tafla szkła prowadząca przez jadalnię na kryty taras.

Salon z kominkiem został ukryty za schodami, natomiast kuchnia znalazła swoje miejsce w wykuszu. Plan parteru uzupełnia gabinet i łazienka sprytnie umieszczone przy wejściu. Ostatnim atutem parteru jest wygodne przejście pod schodami do garażu. Dzięki temu zabiegowi znalazło się miejsce na garderobę albo na szafę na sprzęt sezonowy(narty, łyżwy).

Poddasze Imbira to trzy wygodne sypialnie. Na piętrze znalazło się także miejsce na pralnię i łazienkę.

Dużym plusem dla wszystkich zainteresowanych jest możliwość dostępu do strychu ze spocznika schodów. To duże 22 metrowe pomieszczenie można adaptować w zasadzie na każde wymarzone przez nas pomieszczenie. Od rekreacji (pokój filmowy, siłownia), przez pokój kąpielowy do pokoju i łazienki dla seniora tworząc dom trzypokoleniowy.

dach: dachówka cementowa lub ceramiczna, kąt nach. 42°
elewacje: tynk mineralny
strop: żelbetowy monolityczny
ściany: zewnętrzne: murowane dwuwarstwowe
wewnętrzne: murowane