Projekt domu Lorien

Pracownia: Domowe Klimaty
Autor: arch. Jarosław Charkiewicz
Powierzchnia użytkowa: 116.17m2
Cena: 2100.00zł
Pow. użytkowa: 116.17m2 Pow. zabudowy: 121.19m2 Kubatura: 475.40m3 Szer. działki: 14.15m Dług. działki: 25.95m Wys. budynku: 7.65m Kąt nachylenia dachu: 35.00° Rodzaj poddaszaużytkowe Pokoje: 3 Garaż: jest Kominek: jest
  • RZUTY
  • OPIS
  • SYTUACJE
  • ELEWACJE
Lorien to szlachetnie prosty dom z poddaszem użytkowym. Nawiązuje swym kształtem do bryły tradycyjnego bungalowa. Architektura Lorien jest spokojna i bardzo oszczędna w swojej formie. A wszystko to w celu osiągnięcia jak najwęższych rozmiarów. Lorien przy swojej zaledwie siedmiometrowej szerokości jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich posiadających bardzo wąskie działki.


Jednak mimo swych niewielkich rozmiarów i pozornej "ciasnoty" wnętrze Lorien zadziwia przestronnością. Oferuje właścicielom kawałek bardzo ergonomicznie skrojonej przestrzeni. W oczy rzuca się bardzo klarowny podział na część dzienną (parter) i wypoczynkową (poddasze). Parter zaprasza nas do środka przez sympatyczny podcień i przedsionek. Po obu stronach osi domu rozmieszczone zostały pomieszczenia parteru. Oś zamyka duże okno salonu prowadzące na taras otwierający dom na ogród. Sam zaś salon powinien zadowolić swymi rozmiarami nawet najbardziej wymagających. Okazałe wnętrze pozwoli cieszyć się przestrzenią w gronie rodziny i przyjaciół.

Poddasze projektu Lorien mieści trzy wygodne sypialnie. Architekt znalazł też miejsce na dużą łazienkę, garderobę i wc. Mimo spadków dachu udało się wykreować przyjazne mieszkańcom miejsce wypoczynku.

Decydując się na ten projekt zyskują Państwo dom o uroczym charakterze i ciepłym wnętrzu.

dach: blacha dachówkowa lub dachówka, kąt nachylenia 35° i 42°
elewacje: tynk mineralny
strop: żelbetowy monolityczny
ściany: wewnętrzne: murowane
zewnętrzne: murowane dwuwarstwowe