Projekt domu Maciejka II

Pracownia: Domowe Klimaty
Autor: arch. Jarosław Charkiewicz
Powierzchnia użytkowa: 240.52m2
Cena: 2600.00zł
Pow. użytkowa: 240.52m2 Pow. zabudowy: 225.18m2 Kubatura: 1104.81m3 Szer. działki: 26.25m Dług. działki: 24.45m Wys. budynku: 8.52m Kąt nachylenia dachu: 35.00° Rodzaj poddaszaużytkowe Pokoje: 6 Kominek: jest
  • RZUTY
  • OPIS
  • SYTUACJE
  • ELEWACJE
Wytworny dom o wdzięcznej formie i wyważonych proporcjach. Prosta bryła z wyciętymi w niej podcieniami, duże tafle okien i charakterystyczny detal deskowań, widne, przestronne wnętrza, sytuują go w grupie domów nowoczesnych.Właściwie jest domem parterowym (patrz projekt domu MACIEJKA) z zagospodarowaną przestrzenią poddasza.


Na parterze zwraca uwagę część dzienna z naprawdę dużym salonem połączonym z obszernym, zadaszonym tarasem, wygodną jadalnią i kuchnią wyposażoną w spiżarnię. Całości dopełniają trzy sypialnie z łazienką i pomieszczeniem gospodarczym. Pomieszczenie to może służyć jako pralnia, suszarnia, podręczny składzik na kłopotliwe przedmioty, których w każdym gospodarstwie domowym jest pełno. W dodatku jest wygodnie połączone z garażem, stanowiąc miedzy nim a domem rodzaj śluzy.

Dwustanowiskowy garaż posiada dodatkowe miejsce na sprzęt ogrodowy, rowery, itp. W przestrzeni garażowej wydzielona jest kotłownia.

Na poddaszu, do którego prowadzą wygodne, proste schody wygospodarowano dodatkowe duże pokoje, łazienkę, pralnię oraz strych. Układ tych pomieszczeń można łatwo przystosować do swoich potrzeb gdyż słupy podtrzymujące dach ustawiono niezależnie od ścian działowych.

Ten projekt domu chrakteryzuje duża uniwersalność. Jako dom parterowy jest komfortowym bungalowem. Użytkowe poddasze czyni z niego arenę życia dla osób o różnorodnych i zmieniających się w czasie upodobaniach i potrzebach – od wygodnych apartamentów dla dzieci, poprzez pokoje gościnne po pracownie w których mieszkańcy mogą oddawać się swoim zainteresowaniom.

dach: dachówka cementowa lub ceramiczna, kąt 35°
elewacje: tynk mineralny
strop: żelbetowy monolityczny
ściany: zewnętrzne: murowane dwuwarstwowe
wewnętrzne: murowane