Projekt domu Piotruś

Pracownia: Domowe Klimaty
Autor: arch. Jarosław Charkiewicz
Powierzchnia użytkowa: 96.10m2
Cena: 1950.00zł
Pow. użytkowa: 96.10m2 Pow. zabudowy: 95.62m2 Kubatura: 468.95m3 Szer. działki: 20.60m Dług. działki: 17.00m Wys. budynku: 8.56m Kąt nachylenia dachu: 45.00° Rodzaj poddaszaużytkowe Pokoje: 4 Garaż: jest Kominek: jest
  • RZUTY
  • OPIS
  • SYTUACJE
  • ELEWACJE
Piotruś to tradycyjny parterowy dom z użytkowym poddaszem. Ten niewielkich rozmiarów dom o sympatycznym charakterze i przytulnym wnętrzu jest idealnym rozwiązaniem dla inwestorów posiadających niewielka działkę. Architektura Piotrusia to esencja prostoty i praktyczności. Oszczędna forma i detal ograniczają koszt oraz sprawiają, że dom jest łatwy w realizacji.

Piotruś mimo swych skromnych gabarytów oferuje mieszkańcom bardzo sprytnie zaprojektowane ergonomiczne wnętrze. Duże znaczenie miało tu zastosowanie otwartych powierzchni w rzucie parteru. Nie do przecenienia jest także wyeliminowanie praktycznie do zera zbędnej komunikacji. Dzięki takim posunięciom wnętrze nabiera przestronności a na niewielkiej przestrzeni udało się jeszcze umieścić dodatkowy pokój. Atutem projektu jest też możliwość przejścia pod schodami do garażu i wykorzystanie wnęki pod nimi na schowek lub garderobę.

Dzięki zastosowaniu prostego dwuspadowego dachu architekt miał możliwość wykorzystać przestrzeń jaką daje mu poddasze optymalnie. Na tej niewielkiej przestrzeni znalazło się miejsce na trzy nieduże, choć przytulne sypialnie i wygodną łazienkę.

Dużym plusem projektu Piotruś jest możliwość dostępu do strychu ze spocznika schodów. To dodatkowe dwunastometrowe pomieszczenia można adaptować w zasadzie na każde wymarzone przez nas pomieszczenie.

Inna wersja tego projektu: Piotruś bis.

dach: dachówka cementowa lub ceramiczna, kąt nachylenia 45°
elewacje: tynk mineralny
strop: żelbetowy monolityczny
ściany: wewnętrzne: murowane
zewnętrzne: murowane dwuwarstwowe