Projekt domu Romus

Pracownia: Domena
Autor: arch.Marcin Michalski
Powierzchnia użytkowa: 133.00m2
Cena: 2200.00zł
Pow. użytkowa: 133.00m2 Pow. zabudowy: 141.00m2 Kubatura: 521.00m3 Szer. działki: 22.00m Dług. działki: 19.00m Wys. budynku: 8.00m Pow. dachu: 245.00m2 Kąt nachylenia dachu: 40.00° Rodzaj poddaszaużytkowe Garaż: jest Kominek: jest
  • RZUTY
  • OPIS
  • SYTUACJE
  • ELEWACJE
Romus to jednorodzinny dom przeznaczony dla 4 osobowej rodziny, o czystej formie i klarownym podziale na strefy dzienną i nocną przebiegającymi zgodnie z granicami kondygnacji.
Tę pierwszą tworzą przestronny pokój dzienny który wraz z osadzoną w wykuszu jadalnią posiadają niezależne wyjścia na taras, otwarta kuchnia która z łatwością można zamknąć ściankami działowymi oraz łatwo dostępna zarówno dla mieszkańców domu, jak i dla gości - łazienka. Dodatkowo znajdziemy tutaj obszerny wiatrołap, spiżarnię oraz jednostanowiskowy garaż, do którego można dostać się przez pomieszczenie gospodarcze, pełniące także funkcję kotłowni.
W strefie nocnej poddasza znajdziemy dwa ustawne pokoje, dużą dwuosobową sypialnię z niezależną garderobą i wygodną łazienkę pełniąca także funkcję pralni. Dodatkową powierzchnię użytkową na pokój hobby czy sypialnię uzyskamy adaptując zlokalizowany nad garażem strych.
Zwarta bryła Romusa urozmaicona przez tradycyjne elementy jak podcienie, wykusz, lukarna, wprowadzone podziały okienne, zaakcentowanie wejścia do budynku, ciepła kolorystyka domu oraz wykorzystane materiały podkreślające jego solidność i trwałość sprawiają iż jest to dom idealny dla miłośników klasyki.

Propozycje rozwiązań materiałowych:

 

 Fundamenty
betonowe
 Ściany zewnętrzne

bloczki z betonu komórkowego (400) - 36 cm

 Ściany wewnętrzne

bloczki z betonu komórkowego (600) - 24 cm (działowe - 12 cm)

 Strop gęstożebrowy Teriva I
 Elewacje tynki strukturalne mineralne, okładzina klinkierowa
 Pokrycie dachu dachówka cementowa zakładkowa
 Konstrukcja dachu tradycyjna drewniana