Projekt domu Salomon

Pracownia: Domena
Autor: arch.Marcin Michalski
Powierzchnia użytkowa: 226.00m2
Cena: 4500.00zł
Pow. użytkowa: 226.00m2 Pow. zabudowy: 213.00m2 Kubatura: 811.00m3 Szer. działki: 26.00m Dług. działki: 24.00m Wys. budynku: 8.00m Pow. dachu: 349.00m2 Kąt nachylenia dachu: 16.00° Rodzaj poddaszapiętro Garaż: dwustan. Kominek: jest
  • RZUTY
  • OPIS
  • SYTUACJE
  • ELEWACJE
Dom o współczesnej bryle, nadążający za trendami ciekawą elewacją z elementami drewna i kamienia oraz dużymi przeszkleniami świetnie wpisujący się w stylistykę zarówno miejską jak i terenów słabiej zaludnionych. Salomon jest domem piętrowym, stanowiącym alternatywę dla domów z użytkowym poddaszem, skierowanym do lubiącej przestrzeń 4- 5 osobowej rodziny. Parter domu stanowi otwartą przestrzeń, w której są czytelnie wyodrębnione strefy: wypoczynkowa( salon z kominkiem), jadalna ( miejsce na duży stół oraz bufet) i kuchenna (z wyspą i spiżarnią). Każdą ze stref można łatwo zamknąć drzwiami przesuwnymi zyskując w miarę potrzeb wymaganą intymność, lub duże, reprezentacyjne i doskonale nasłonecznione pomieszczenie. Znajdujący się na tym poziomie dodatkowy pokój może pełnić różnorakie funkcje od sypialni poprzez gabinet i pokój telewizyjny do pokoju hobby. W części gospodarczej parteru na uwagę zasługuje przejście z garażu do wiatrołapu dzięki czemu łatwiej zachować w domu odrębność stref. Piętro, to strefa typowo prywatna, gdzie znajdują się trzy przestronne sypialnie( w tym jedna z własną garderobą i łazienką) oraz garderoba i łazienka i pralnia dostępne z poziomu korytarza.
 
Wizualizacja jest propozycją tego jak dany projekt domu oraz jego otoczenie można zaaranżować. Sposób prowadzenia tarasu, kształt murków i elementy małej architektury typu pergole, donice itp. nie są objęte zakresem projektu. W związku z powyższym na projekcie budowlanym elementy te mogą nie być uwzględnione w projekcie ( patrz pergole ) lub zmieniony może być ich kształt i sposób prowadzenia ( wielkości tarasów, profil murków ).

Propozycje rozwiązań materiałowych:

 

 Fundamenty
betonowe
 Ściany zewnętrzne

bloczki silikatowe - 24 cm + styropian/wełna mineralna 12/16 cm

 Ściany wewnętrzne

bloczki silikatowe - 24 cm (działowe - 12 cm)

 Strop żelbetowy typu FILIGRAN, nad garażem - belki drewniane
 Elewacje tynki silikatowy, okładzina kamienna, okładzina drewniana
 Pokrycie dachu dachówka ceramiczna płaska
 Konstrukcja dachu tradycyjna drewniana