Projekt domu Z2

Pracownia: Z500
Autor: z500
Powierzchnia użytkowa: 107.52m2
Cena: 2290.00zł
Pow. użytkowa: 107.52m2 Pow. zabudowy: 134.90m2 Kubatura: 462.00m3 Szer. działki: 20.88m Dług. działki: 20.07m Wys. budynku: 6.70m Pow. dachu: 215.35m2 Kąt nachylenia dachu: 32.00° Rodzaj poddaszaużytkowe Garaż: jest
  • RZUTY
  • OPIS
  • SYTUACJE
  • ELEWACJE
Projekt Z2 reprezentuje styl architektury dworkowej. W podstawowej wersji budynek jest parterowy. Lokalizacja schodów umożliwia zagospodarowanie poddasza o dodatkowe 40 metrów pow. użytkowej.

Wnętrze salonu wytycza oś biegnąca od holu wejściowego do przeszklonych drzwi prowadzących na taras. W salonie można odsłonić konstrukcję dachu, co powiększy kubaturowo i optycznie wnętrze. Kuchnia połączona z jadalnią, posiada niezależne wyjście pod podcień, gdzie można urządzić miejsce do grilla. W przypadku zabudowy podcienia istnieje możliwość powiększenia jadalni lub stworzenia „ogrodu zimowego”. Domu podzielono na dwie strefy, jedna pełni funkcję dzienną, natomiast w drugiej intymnej części wydzielono 3 pokoje i łazienkę.

Program funkcjonalny domu umożliwia dostęp do wszystkich pomieszczeń z jednego poziomu. Kolejna zaletą jest możliwość etapowania budowy i zagospodarowanie poddasza w miarę rosnących potrzeb. Zależnie od wariantu wykończenia elewacji projekt Z2 może reprezentować styl dworku klasycyzującego lub dworku staropolskiego Dom wyróżnia się w okolicy będąc wyrazem przywiązania do naszej tradycji i kultury.

Ściany: gazobeton, ceramika, silikaty

Dach: dachówka, blachodachówka

Strop: betonowy gęstożebrowy Teriva