Projekt domu Z24

Pracownia: Z500
Autor: z500
Powierzchnia użytkowa: 110.60m2
Cena: 2270.00zł
Pow. użytkowa: 110.60m2 Pow. zabudowy: 134.10m2 Kubatura: 325.80m3 Szer. działki: 19.48m Dług. działki: 19.88m Wys. budynku: 6.60m Pow. dachu: 205.00m2 Kąt nachylenia dachu: 25.00° Rodzaj poddaszanieużytkowe
  • RZUTY
  • OPIS
  • SYTUACJE
  • ELEWACJE
 

Z24 to dom idealny dla cztero/pięcio-osobowej rodziny. Tania i prosta w realizacji, a zarazem atrakcyjna bryła budynku przekryta jest kopertowym dachem.Elewację frontową urozmaica ciekawe okno narożne zapewniające widok z kuchni na ulicę i na ogród.

Funkcjonalny układ pomieszczeń sprawia, że budynek jest niezwykle wygodny w użytkowaniu. W wiatrołapie wygospodarowano miejsce na szafę oraz zaprojektowano dodatkowe przejście bezpośrednio do kuchni przez spiżarnię umożliwiające np. rozładowanie zakupów. W części dziennej jadalnia i kuchnia łączą się z jasnym pokojem dziennym. Centralna lokalizacja komina i obszernego pomieszczenia gospodarczego jest dodatkowym atutem tego domu (np. możliwość prostego wykonania instalacji energooszczędnych). Dom jest parterowy, co ułatwi rozprowadzenie kanałów wentylacji mechanicznej z rekuperacją w przestrzeni nadsufitowej.

Strefę nocną tworzą trzy sypialnie i łazienka. W całym domu wygospodarowano sporo miejsca na szafy wnękowe. Optymalny rozkład pomieszczeń powoduje, że dom może funkcjonować bez okien w ścianach bocznych, dzięki czemu zmieści się na stosunkowo wąską działkę.

Ściany: gazobeton, ceramika, silikaty

Dach: dachówka, blachodachówka

Strop: drewniany, wiązary