Projekt domu Z72

Pracownia: Z500
Autor: z500
Powierzchnia użytkowa: 74.48m2
Cena: 1890.00zł
Pow. użytkowa: 74.48m2 Pow. zabudowy: 91.20m2 Kubatura: 197.40m3 Szer. działki: 17.88m Dług. działki: 15.68m Wys. budynku: 5.40m Pow. dachu: 130.00m2 Kąt nachylenia dachu: 25.00° Rodzaj poddaszanieużytkowe
  • RZUTY
  • OPIS
  • SYTUACJE
  • ELEWACJE
Projekt Z72 jest domem parterowym z dachem dwuspadowym. Zaletą tego domu to niesamowita prostota formy, a poprzez połączenie różnych materiałów niepowtarzalny wygląd i charakter całej budowli. Ta propozycja to zarówno niewielkie koszty inwestycji jak i eksploatacji. Idealny dla niewielkiej rodziny lub jako dom wypoczynkowy.

Wejście do domu przykryte daszkiem prowadzi do wygodnej sieni, w której mieszczą się duże i szafy wnękowe. Prostokątny hol stanowi centralny węzeł komunikacyjny domu. Otwarte wejście z holu prowadzi do części dziennej zaprojektowanej po prawej stronie. W salonie umieszczono kominek oraz dwuskrzydłowe drzwi balkonowe prowadzące na taras od strony ogrodu. Obok salonu znalazł się aneks jadalny połączony z kuchnią, z oknem od frontu.

Druga część domu to dwie duże sypialnie i łazienka. W łazience oprócz umywalki, Wc, wanny i prysznica za ścianką usytuowany został wiszący kocioł 2-funkcyjny do ogrzewania wody i pomieszczeń. Takie rozwiązanie pozwala na oszczędność powierzchni, którą trzeba byłoby wygospodarować w przypadku zastosowania kotłowni tradycyjnej.

Ściany: gazobeton, ceramika, silikaty

Dach: dachówka, blachodachówka

Strop: drewniany, wiązary