Projekt domu Zr1

Pracownia: Z500
Autor: z500
Powierzchnia użytkowa: 400.00m2
Cena: 9700.00zł
Pow. użytkowa: 400.00m2 Pow. zabudowy: 421.27m2 Kubatura: 1803.00m3 Szer. działki: 37.70m Dług. działki: 34.83m Wys. budynku: 8.61m Pow. dachu: 592.00m2 Kąt nachylenia dachu: 32.00° Rodzaj poddaszaużytkowe Garaż: dwustan.
  • RZUTY
  • OPIS
  • SYTUACJE
  • ELEWACJE
Projekt Zr1 jest rozłożystą rezydencją, która idealnie pasuje do dużych, zielonych przestrzeni. Architektura budynku i elewacje zewnętrzne bogate są w detale z drewna i kamienia. Bryła budynku łagodnie wtapia się w środowisko i w okoliczną przyrodę. Sekretem oryginalności i wyjątkowości elewacji są idealnie dobrane proporcje poszczególnych fragmentów domu oraz spójność wykorzystanych materiałów i dodatków. Bryła tej rezydencji dopracowana jest w najdrobniejszym szczególe z każdej strony. Dom prezentuje się fantastycznie od frontu, od ulicy czy wjazdu, jak również od ogrodu, gdzie znajdują się także zewnętrzne kręcone schody, prowadzące na taras.

Nowoczesność i indywidualizm tego projektu połączono z tradycyjnym wnętrzem, dzieląc je na strefy: dzienną, nocną, rekreacyjną oraz gospodarczą. Najbliżej wejścia głównego znajduje się strefa gospodarcza z garderobą, schowkami, pralnią oraz korytarzem prowadzącym do dwustanowiskowego garażu. W garażu przewidziano obszerne pomieszczenie techniczno-gospodarcze z dostępem z zewnątrz.Centralnie umieszczony komin z pom. gospodarczego w sąsiedztwie kominka wewnętrznego - optymalnie rozwiązuje problem instalacji np. ogrzewania kominkowego lub „płaszcza wodnego” i wpłynie korzystnie na późniejsze koszty eksploatacji i ogrzewania. Strefę dzienną stanowi oryginalny salon, którego jedna ze ścian ma kształt łuku. Salon tworzy jedną wspólną przestrzeń z jadalnią, a w pobliżu znajduje się wydzielona kuchnia ze spiżarką.Strefa nocna znajduje się w „tylnym” skrzydle domu, są tam trzy pokoje z łazienkami oraz sala kominkowa z biblioteką i dużym przeszkleniem.

Poddasze to otwarta przestrzeń, którą w razie potrzeby można przekształcić na dodatkowe pomieszczenia lub część rekreacyjną. Z tej dużej otwartej przestrzeni jest wyjście na intymny taras.

Ściany: gazobeton, ceramika, silikaty

Dach: dachówka, blachodachówka

Strop: betonowy gęstożebrowy Teriva