Projekt domu Zx39

Pracownia: Z500
Autor: z500
Powierzchnia użytkowa: 197.44m2
Cena: 3670.00zł
Pow. użytkowa: 197.44m2 Pow. zabudowy: 145.00m2 Kubatura: 649.00m3 Szer. działki: 23.24m Dług. działki: 19.34m Wys. budynku: 7.69m Pow. dachu: 165.00m2 Kąt nachylenia dachu: 2.00° Rodzaj poddaszaużytkowe Garaż: jest
  • RZUTY
  • OPIS
  • SYTUACJE
  • ELEWACJE
 

Zx39 to dom o nowoczesnym designie, gdzie cieńsze płaszczyzny przenikają kubistyczną formę jak wstęgi, tworząc niesamowite wrażenie. Nadwieszone elementy, niczym nie podparte wydają się igrać z grawitacją, stwarzając iluzję, jakby dom był wynalazkiem z innej rzeczywistości. Połączenie surowego betonu, z bielą tynku, szkłem i ciepłym drewnem dają wrażenie lekkości i przytulności tej architekturze, zachęcając obserwatorów do zamieszkania i odpoczynku w jego objęciach.

Wnętrza i przestrzenie zostały zaaranżowane tak, aby komunikacja oraz codzienne życie było intuicyjne.  Część dzienna zaplanowana została jako całkowicie otwarta przestrzeń. Przenikający się z jadalnią salon oraz otwartą kuchnię zorganizowano wokół centralnie usytuowanego kominka. Na parterze zaprojektowano dodatkowy pokój z osobną garderobą i łazienką oraz wyjściem na taras, który może posłużyć jako pokój gościnny lub miejsce do pracy. W holu przewidziano pojemną szafę oraz małe WC. Część gospodarczą stanowią: garaż jednostanowiskowy z pomieszczeniem technicznym, spiżarnia oraz pomieszczenie gospodarcze.

Dostępne z sieni wygodne schody prowadzą na piętro, gdzie zorganizowano część nocną. Są tu 3 komfortowe sypialnie oraz gabinet. Każdy pokój posiada wyjście na balkon. Dwie bliźniacze sypialnie dla dzieci wyposażono we wspólną przechodnią garderobę. Główna sypialnia rodziców ma wygodną łazienkę i dużą garderobę. Na piętrze zmieściła się również pralnia.

Zaletą tego projektu jest możliwość wydzielenia dwóch osobnych lokali mieszkalnych.

Ściany: gazobeton, ceramika, silikaty

Dach: papa, folia, blacha

Strop: betonowy gęstożebrowy Teriva